Jak zrobić zakupy online? Sprawdź jak kupować i nie przepłacać! - Codie - aplikacje dla ecommerce

Jak zrobić zakupy online? Sprawdź jak kupować i nie przepłacać!

Znaczna część społeczeństwa choć raz zrealizowała już zakupy przez Internet. Jeszcze nie tak dawno był to co prawda marginalny sposób nabycia produktów i usług, dziś rynek sprzedaży online jest bardzo rozbudowany. To dobra wiadomość, jednak nadmiar propozycji może generować problemy z wyborem, zwiększać możliwość przepłacenia za dany artykuł oraz ilość oszustw. Warto zatem robić zakupy z głową! Czyli jak?

Na początku dokładnie sprawdź serwis internetowy

Jeśli realizujemy zakupy przez Internet, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić funkcjonowanie serwisu internetowego. Korzystanie z propozycji stworzonych na portalach sprzedażowych Shoper czy home.pl będzie bezpieczne, jeśli zweryfikujemy działanie sklepu. Przed zakupami warto zwrócić uwagę na opinie o serwisie, czy firma prezentuje wszystkie niezbędne informacje i regulaminy oraz jak długo działa na rynku. Można również bezpiecznie realizować zakupy na serwisach aukcyjnych takich jak Allegro oraz stronach internetowych znajdujących się bezpośrednio u producenta.

W trakcie przeszukiwania ofert nie należy postępować pochopnie i decydować się na zakup na niepewnym portalu. Brak informacji kontaktowych do siedziby sklepu, podejrzanie wyglądający interfejs strony czy konieczność podania wrażliwych danych osobowych podczas finalizacji zakupu może wskazywać na próbę oszustwa. 

Przed zakupem zrób pełne rozeznanie

Załóżmy, że kupujemy sprzęt komputerowy… Znajdujemy kilkanaście propozycji w podobnym zakresie cenowym dostosowanym do naszego budżetu. Co dalej? Którą z tych propozycji wybrać?

Warto w takim wypadku zwrócić uwagę na dodatkowe opcje zakupu, do których należy:

  • sposób dostawy proponowany przez sprzedawcę,
  • dostępne możliwości zapłaty za produktu,
  • gwarancja lub możliwość wykupienia dodatkowego okresu gwarancyjnego,
  • sposób reklamacji w przypadku stwierdzenia wad fabrycznych elementu,
  • całkowity koszt zakupu i dostawy sprzętu.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek produktów, które bardzo często są wdrażane w panel sklepu internetowego. Pozwoli on sprawdzić korzyści, które płyną z finalizacji transakcji i wybrać najbardziej właściwy wariant.

Koszty dostawy? Można je pominąć!

Coraz więcej serwisów korzysta z dodatkowej opcji darmowej wysyłki towaru, którego wartość przekracza określony przez producenta pułap. Tzw. Pasek darmowej dostawy(https://codie.pl/) to świetne narzędzie, dzięki któremu przy odpowiednio wysokim zakupie klient nie ponosi żadnych kosztów wysyłki.

Takie rozwiązanie nie tylko spodoba się kupującemu, również właściciel serwisu może na nim zyskać. Optymalne ustawienie parametrów aplikacji pozwoli przyciągnąć uwagę klienta i zachęcić go do realizowania większych zakupów. Nikt nie lubi dodatkowych opłat, a pasek darmowej dostawy(https://codie.pl/portfolio/pasek-darmowej-dostawy/) pozwoli je wyeliminować!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>