Sklep online - jak założyć sklep w internecie? - Codie - aplikacje dla ecommerce

Sklep online – jak założyć sklep w internecie?

Sprzedaż internetowa może przynieść szereg korzyści. Sieć pozwala dotrzeć z produktem znacznie dalej, pozyskując przy tym nowych klientów. Wielu przedsiębiorców decyduje się na taką formę sprzedaży, ze względu na komfort i niższe koszty – oferując produkty w Internecie nie trzeba martwić się o utrzymanie tradycyjnego miejsca sprzedaży czy logistykę. Jak założyć taki sklep?

Ze wsparciem łatwiej

Jednym z prostszych sposobów otworzenia własnej witryny sprzedażowej jest wykorzystanie specjalnych platform, takich jak Shoper czy home.pl. To portale udostępniające wszelkie niezbędne narzędzia i szablony, dzięki którym utworzenie panelu nowej strony będzie znacznie prostsze. Platformy działają w formie abonamentowej, oznacza to więc konieczność stałej opłaty za korzystanie z usług.

Jakie korzyści z tego wynikają? Po pierwsze mniej wprawieni twórcy stron internetowych dostają szereg gotowych narzędzi, dzięki którym łatwiej będzie przygotować witryny sklepu. Po drugie, w ramach usługi firma wykupuje hosting oraz domenę klienta, czym nie musi on zajmować się osobiście. Po trzecie, platforma zapewnia możliwość skorzystania z szeregu opcji wspomagających finalizację transakcji. Dołączenie kolejnych form płatności za zakupy, opcji koszyka czy dodatkowych funkcjonalności nie będzie stanowić problemu!

Kluczowy jest intuicyjny wygląd sklepu

W zależności od tego, jaki produkt sprzedajemy, musimy liczyć się z mniejszą lub większą konkurencją. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby nowa witryna wyróżniała się spośród innych, a przede wszystkim była przyjazna dla klienta.

Intuicyjny wygląd, konkretne informacje oraz odpowiednio dobrana szata graficzna są kluczem do zdobycia zainteresowania. Nie warto przy tym inwestować w rozbudowane panele i wyszukane formy przejść między stronami. Mogą one znacznie obniżać prędkość wczytywania, co zniechęci niecierpliwych klientów do zakupu. Najlepiej postawić na przejrzystość i minimalizm – wówczas klient będzie mógł w łatwy sposób znaleźć to, czego szuka!

Oryginalne rozwiązania mile widziane

Platformy do tworzenia sklepów internetowych dostarczają gotowych narzędzi i szablonów, nie znaczy to jednak, że do tworzonej strony nie da się podłączyć innych funkcjonalności. Warto sprawdzić również inne dodatki, takie jak Pasek Darmowej Dostawy, który może uatrakcyjnić i zwiększyć sprzedaż na stronie.

Dostępne są również rozszerzenia, które pomagające w obsłudze sklepu przez właściciela. Można do nich zaliczyć aplikację Raport Zamówień, która pomoże właścicielowi serwisu z dystrybucją towarów do klienta. To doskonały sposób na grupowanie zamówień, który ułatwi ustalenie kolejności wysyłki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>